Praktická ložnice ve starém stylu, ale s komfortem moderního interiérového vybavení
Jednou z nejdůležitějších místností v domě je ložnice, a proto bychom se jejímu zařízení měli opravdu poctivě věnovat. Pokud se vám líbí přírodní materiály ve své nejčistější formě, zajímáte se o životní prostředí a líbí se vám idea návratu k životu našich předků, můžete si zařídit ložnici ve stylu prababiček, ovšem rozhodně si nemusíte odepřít náležitý komfort moderní doby.
Čím začít
Srdcem každé ložnice je postel. Ta byla v minulosti vždy velká a velice robustní, nejčastěji ze dřeva. Staré postele se ještě dají sehnat a pokud nenajdete žádnou podle vašich představ, můžete si ji nechat vyrobit. A určitě si dejte záležet na velikosti. Dříve, když byli lidé na venkově chudí, do jedné postele se muselo vejít více než dva lidé, často se tak potkali na jednom místě rodiče i děti. To vysvětluje robustní a velké konstrukce postelí. Ani boháči si ale neodepírali mít velké postele, kde se pod těžkými peřinami ztráceli.
Ve většině případů měla taková postel slamník, který nahrazoval matraci. Sláma se dala ve slamníku měnit, když už neodpovídala tehdejším představám o pohodlí. Na slámu ale zapomeňte a pořiďte si i do staré postele kvalitní a moderní matraci, která bude pro váš odpočinek ideální.
Moderní matrace
Moderní vzhled matrace, stejně jako současné polštáře a přikrývky, můžete snadno vhodným ložním povlečením z bavlny nebo lnu s dobovým potiskem vyzdobit tak, že budou ladit s postelí.
Noční stolek masiv
U každé postele by neměl chybět noční stolek masiv. Ten stejně jako před sto lety, slouží k umístění zdroje světla, i když lucerny nahradily lampy. Na nočním stolku by neměl chybět ani budík. Ideální je ten, který se natahuje ručně a tiká. Na nočním stolku je místo na dobrou knihu, brýle a sklenici vody, kdyby vás v noci vzbudila žízeň. Pokud jde o manželskou postel, tak by u ní určitě měly být noční stolky dva, sladěné ve stejném stylu.