Oslavy menšin žijících v České republice.

Tak, jaké jsou pro nás typické České Vánoce či Velikonoce, tak ostatní kultury mají něco specifického pro ně. Někteří nezapomínají na své předky a na své země a snaží se tyto oslavy dodržovat i přes to, že žijí tisíce kilometrů daleko, u nás v Česku.Nový rok.jpg
Vietnam
Vietnamský Nový rok neboli lunární rok nastává mezi dvacátým dnem Nového roku a 20. únorem. Pro obyvatele Vietnamu je lunární rok důležitější než ten Nový. Měsíc je totiž provází celým životem. Kdybyste přiletěli do Vietnamu, tento nový rok poznáte během sekundy. Ulice jsou vyzdobeny lampióny a barevnými dekoracemi. Lidé se strojí do převleků a tancují v ulicích.
Další jejich významný den je 5. března. Tento den se nazývá Tanth Minh. Rodiny si připomínají své zesnulé předky a blízké, kteří už s nimi nemohou být. Každá rodina má domácí oltáře, kam nesou dary v podobě jídla, květin a keramických váz, aby jim dokázali, že na ně stále myslí.Nafukovací balóny.jpg
Ukrajina
Ukrajinskou menšinu můžeme v České republice znát jako pracovní sílu. Muži většinou pracují na stavbách. Jako ostatní menšiny, tak i Ukrajinci mají své svátky.
Jako nejvýznamnější svátek jsou Velikonoce neboli Pascha. V roce 2020 vychází na 12. dubna. Celou noc probíhá bohoslužba a obřad, při kterém se světí připravené jídlo. Tohle jídlo se tři dny jí. Taktéž se myslí na zesnulé a navštěvují se hřbitovy. Ve středu Ukrajiny se mezi hroby skládá cukroví, které se společně konzumuje.
Rusko
Rusi jsou známí tím, že slaví téměř pořád. Mají také půsty, jako u nás. Maslenica je Ruský masopust. Značí to začátek jara a všichni při startu jara jsou pozitivnější a mají lepší náladu. Když začínají kvést na zahradách stromy, tam se konají pikniky plné jídla. Samozřejmě kromě masa.
Odlišnost všech kultur je viditelná na první pohled. A týká se to právě i svátků. Můj oblíbený je právě ten Vietnamský, kdy se myslí na zesnulé předky. Jaký se líbí Vám?