Jak na problémy se zažíváním
Lidé drží různé diety, aby snížili hodnotu své váhy či aby naopak přibrali. Pak ale existují i různé ozdravné diety, neboť i prostá úprava jídelníčku může vést ke zlepšení určitých zdravotních problémů.
Problémy se zažíváním trápí mnoho lidí, avšak jen pár z nich se odhodlá k návštěvě doktora. Někdy si však stačí projit složení Vašeho jídelníčku a můžete narazit na značné nedostatky. Tělo musí pracovat v harmonii, takže pokud chybí nějaká látka či vitamín, pak se to časem projeví.
Ať už se jedná průjem či zácpu, bolestivou až lehce krvácející stolici, pálení žáhy pak je něco určitě špatně. Mnoho podobných onemocnění může souviset s nedostatkem vlákniny v organismu, která napomáhá správnému trávení. Také se může jednat o překyselený žaludek či hemeroidy.
Pokud si dojdete k lékaři a předepíše Vám nějaké doplňky stravy, pak se zkuste zaměřit i na potraviny, které tyto prvky obsahují, abyste v budoucnosti zamezili návratu této nemoci či jejím symptomům. Pokud si chcete zažívání zpravidelnit a nejedná se o žádné zdravotní problémy znepříjemňující Váš život, pak se pusťte směle do toho.
Jako základ si stanovte určité množství vlákniny, které sníte za den. V dnešní době existuje mnoho aplikací, kde Vám stačí zadat druh jídla a gramáž, získáte ihned přehled o kaloriích i složení daného jídla, ovšem je to velice nerelevantní, neboť každé tělo funguje jinak.
Pokud Vás tohle počítání a zadávání dat do telefonu či počítače obtěžuje nebo na něj nemáte čas, pak zkuste jednodušší variantu. Šáhněte si na srdce a přiznejte si, kolik porcí ovoce či zeleniny za den sníte. Pak začněte každý týden na porci navyšovat, snažte se sníst aspoň několik kusů za den. Uvidíte, že to s Vaším zažíváním udělá zázraky. Neváhejte zkusit i luštěniny, které jsou významným zdrojem pro vlákninu.
Pokud se ale problémy s Vaším zažíváním nezlepšují, neváhejte s návštěvou lékaře. Vždy je velice podstatné zahájit léčbu v raném stádiu nemoci.